GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 11031417

nr 1103 1417

Hertha Bengtson

(1917-1993), Sverige

Tallrikar, 8+ 5, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Rörstrand, flintgods

Kondition: slitage, en stor tallrik med nagg

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

måndag 24 april 2017
kl 19:13:00

21/4 01:04:04 1      Vinnande bud

Hertha Bengtson

Läs mer om Hertha Bengtson
Rörstrand
Blå Eld